Cemil Meriç MH. Çayırönü CD. No:13/C Ümraniye/İst. info@ersistem.com.tr

Ortam İzleme Sistemleri

Ortam İzleme Sistemleri

Bilgi işlem (Server ) odaları, bir işyerinin kalbi niteliğini taşır. Buradaki sistemlerin zarar  görmesi telafisi mümkün olmayan kayıplara sebep olur. Bu tip odalar aynı zamnda içerisinde sürekli insan bulunmayan ve insanlar tarafından sürekli kontrol edilen alanlar değildir.Bu nedenle buradaki bütün riskleri anında algılayıp ilgili kişilere anında bilgi verecek bir sistemin oluşturulması önemlidir.

Su baskını, aşırı nem, duman, ısı , kapı güvenlik alarmı, enerji tüketim durumu, su baskını gibi riskler ortam izleme sistemi tarafından takip edilebilir. Hatta gerekli görülmesi durumunda kamera sistemleri ile izleme yapılıp görüntü üzerinden hareket bilgileri de sistem üzerinde değerlendirilebilir.

Ortam izleme sistemleri uyarılarını, e-mail, telefon araması, SMS yoluyla hatta son dönemlerde geliştirilen cep telefonu uygulamaları üzerinden yapabilir. Bu sistemler aynı zamanda varsa binadaki merkezi yangın alarm sistemi, güvenlik alarm sistemleri, kamera sistemleri, hatta gazlı söndürme sistemleri ile de entegre edilebilir.