Cemil Meriç MH. Çayırönü CD. No:13/C Ümraniye/İst. info@ersistem.com.tr

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri


 

IP  ka mera sistemleri  son teknoloji network tabanlı dijital bir sistemdir orta ve büyük işletmeler için idealdir. Görüntü kalitesi ve çözünürlük, altyapıda kolaylık, genişletilme opsiyonundaki kolaylıklar sistemlerin avantajlarından sadece birkaçıdır.

Günümüzde 12 MP (Megapiksel) e kadar ulaşmış olan görüntü çözünürlüğü, kaydedilen görüntü üzerinde zoom yapabilme seçenekleri ile idealdir.

IP Kamera sistemleri Analog sistemlere göre ürün fiyatları bakımından biraz maliyetli gibi olsa da kablolama altyapı maliyetleri bakımından daha ekonomiktir. IP tabanlı olması nedeni ile yazılımsal olarak yangın algılama sistemleri, kartlı geçiş sistemleri gibi diğer sistemlere entegre edilebilir ve otomasyon sisteminin bir parçası olabilir.

Ek ihtiyaçlar gündeme geldiğinde sistemin genişletilmesi de oldukça kolaydır. Her kamera için sistem merkezine kadar kablolama yerine en yakın swich den kameraya kadar kablo çekilmesi yeterlidir. POE cihazlarda kameralar için ayrıca besleme ünitesi veya besleme hattı çekilmesi gerekmez.

Sistem Bileşenleri: NVR (Kayıt cihazları), IP Kameralar, POE Network Swichler, Monitörler, Keyboardlar, Sistem merkezi odalarında çoklu kameraları izlemek ve kontrol etmek için PC gerekebilir.

Markalar:

WISENET, DAHUA,HAIKON, HIKVISION,EUROCAM, UNIVİEW,