Cemil Meriç MH. Çayırönü CD. No:13/C Ümraniye/İst. info@ersistem.com.tr

Gazlı Söndürme Sistemleri

Gazlı Söndürme Sistemleri

FM200 Gazlı sistemlerinin başlıca avantajları ve özellikleri: FM200 Gazı iletken değildir. Kokusuzdur ve renksizdir. Ozon tabakasına karşı zararlı etkisi yoktur. Ayrıca boşaltım sonrası mahalde kirlenmeye sebep olmaz, kullanımı temizdir. Canlı (İnsan) bulunan ortamlarda kullanılabilir. (Ortalama 5 dk ya kadar etkisi olmaz, sonrasında ortamda yeterli Oksijen kalmayacağından mekân terk edilmelidir.) Gazın miktarı, sistemin uygulanacağı odanın hacim ölçüleri doğrultusunda hidrolik hesaplamaları yapılarak hesaplanır. Gazın boşaltılma süresi yaklaşık 10 saniyedir. Kullanıldığı alanın sızdırmazlık özelliği olmalı gazın boşaltılması esnasında alan mutlaka harici ortamlardan tam olarak izole olmalıdır. Sistemi tetiklemek için genelde elektronik bir algılama sistemi kullanılır.

KULLANILDIĞI YERLER

Bilgi işlem odaları, elektrik trafo odaları, Kimyasal madde depoları, arşivler, telekominikasyon odaları, güvenlik kabinleri, müzeler, bir başka ifade ile, sulu söndürme sistemlerinin kullanılamayacağı bütün mahallerde kullanılır.

KARBONDİOKSİT GAZLI SİSTEMLER

İnsan bulunmayan ve tam sızdırmazlık gereksinimi karşılanamayan yerlerde kullanılır.
Elektronik bir algılama sistemleri ile entegre olarak kullanılır. Genel olarak kullanım alanları Bilgi işlem odaları, elektrik trafo odaları, Kimyasal madde depoları, arşivler, telekomünikasyon odaları, güvenlik kabinleri, müzeler, bir başka ifade ile, sulu söndürme sistemlerinin kullanılamayacağı bütün mahallerde kullanılır.