Cemil Meriç MH. Çayırönü CD. No:13/C Ümraniye/İst. info@ersistem.com.tr

Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Adresli yangın algılama sistemleri günümüz teknolojisinin en gelişmiş imkânları ile dizayn edilmiş sistemlerdir. Yangın alarmı ve bütün uyarıları noktasal olarak bilgilerimize sunan bu sistemler yangının yerini daha erken tespit etme ve hızlı müdahale anlamında büyük avantajlar sağlar.

Büyük karmaşık ve detaylı tesislerde, aynı zamanda her türlü yangın senaryosuna uygunluğu, tesisteki bütün sistemleri izleme ve kontrol etme yeteneği, tesis otomasyon sistemine entegre olabilme özelliği, sistemin tercih sebeplerindendir.

Süpervizör yazılımı ve diğer entegrasyon yazılımları ile kamera ve kartlı geçiş sistemlerine entegrasyon, e-mail, SMS ile bilgilendirme sistemin artı özellikleridir.

Üniversiteler, hastaneler ve birden çok yerleşkesi olan kuruluşlar için (dahili ve harici network özellikleri sayesinde) tek bir noktadan bütün lokasyonları izleme ve kontrol imkanları sistemlerin tesislere akıl katan özellikleridir.

Sistem bileşenleri: Adresli yangın alarm santralleri, adresli tekrarlayıcı (repeater) santraller, adresli mimik paneller,adresli optik duman dedektörü, adresli iyonize duman dedektörü, adresli ısı (sıcaklık) dedektörü, adresli yangın alarm butonu, adresli flaşörlü siren, adresli doğalgaz dedektörü, adresli LPG deddektörü, adresli izleme (monitör) modülü, adresli röle (kontrol) modülü, adresli bölge modülü, adresli siren modülü, kısa devre izolatör modülü, adresli ışın (beam) dedektörü, anons kontrol modülü, itfaiye telefon modülü, duman damperi kontrol modülü, soketaltı sirenler, buzzerli soketler, havalandırma kanalı örnek alma ünitesi,

Adresli yangın algılama sistemleri; yangın algılamadan öte bir otomasyon sistemidir. Bu sistemler tesis içerisindeki birçok sistemi kontrol edebilir veya durumunu izleyebilir.

 

Ersistem, bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek, yönetmeliklere uygun adresli yangın alarm sistemlerini, keşif, projelendirme, satış ve satış sonrası hizmetler ile anahtar teslimi olarak sizlere konforlu çözümler sunmaktadır.

 

 Markalar; Kentec, Hochiki, Mavigard, Maxlogic, Bosch, Honeywell, Esser.Finder, Global,